Wyprawka dla pupila

szczeniakWitając czworonożnego przyjaciela w domu, nie możemy zapomnieć by przygotować dla niego odpowiednią wyprawkę. Jak każdy z nas również nasz towarzysz potrzebuje niezbędnych akcesoriów.
Chyba najważniejszą rzeczą, o której nie można zapomnieć to jedzenie. Warto zaopatrzyć się w różne rodzaje karmy by zobaczyć, co najbardziej przypadnie pupilowi do gustu.
Wybierając miski także musimy zwrócić uwagę na ich wielkość ściśle związano z wymiarami psa, a także tworzywo, z którego zostały wykonane. Najbardziej praktyczne w utrzymaniu w czystości są miseczki ceramiczne bądź te ze stali nierdzewnej.
Kolejną ważną rzeczą jest smycz i obroża by swobodnie można było się poruszać z psem poza domem. Praktyczne smycze to te z miękkiej skóry bądź nylonowe, ciekawym rozwiązaniem są także smycze typu flexi. Dobierając obroże trzeba zwrócić uwagę by nie była zbyt ciasna bądź luźna dla naszego pupila, dla bardzo małych psów zamiast obroży polecane są szelki. Ważne by do wyżej wspomnianych akcesoriów na spacer doczepić identyfikator z danymi właściciela, w razie potrzeby będzie wiadomo, do kogo piesek należy.
Pamiętać także trzeba o zakupie szczotki i szamponu do pielęgnacji skóry i sierści.
Oprócz niezbędnych akcesoriów trzeba zapewnić naszemu nowemu domownikowi trochę przyjemności. Dlatego w domu nie może zabraknąć czegoś do gryzienia bądź zabawek. szczeniak-huskyGryzaki powinny być z materiałów nietoksycznych, które nie będą zagrażały zwierzęciu, natomiast praktycznymi zabawkami są te z grubego sznura bądź lanej gumy.
Decydując się na przyjęcie nowego członka rodziny, trzeba mieć świadomość, że posiadanie psa może być kosztowne. Oprócz wyprawki dla czworonoga, koszty utrzymania wiążą się także z opieką weterynaryjną, karmą czy inwestowaniem w nowe akcesoria jak legowisko, miski, smycze itp.
Dlatego warto dwa razy zastanowić się zanim zdecydujemy się na psa, bo późniejsza zmiana decyzji może strasznie skrzywdzić istotkę, która pokochał nas już bezgraniczną miłością.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>