Procedury adopcyjne

Chcesz zaadoptować psa?

Warunki adopcji:

Adoptując psa przez  trzeba być świadomym warunków, które muszą być spełnione przed oddanie, psa dla nowego własciciela.

1.Wypełnienie ankiety:

Każdy chętny dostaje do wypełnienia formularz z pytaniami, pomagający nam zorientować się czy dana osoba jest gotowa do adopcji psa ze schroniska, czy dobrze wybrała rasę dla siebie, czy da sobie radę z opieką nad psem rasy husky (i czy będzie jej ona sprawiać przyjemność!!!).

2.Wizyta adopcyjna:

Przeprowadzona w miłej atmosferze wizyta naszego przedstawiciela, zazwyczaj razem z własnym czworonogiem. W trakcie tej wizyty sprawdzamy czy warunki podane w ankiecie są zgodne z prawdą. Wizyta przedadopcyjna jest też okazją do wyjaśnienia wielu wątpliwości przyszłego właściciela. Po jakimś czasie od adopcji odbywa się zazwyczaj wizyta poadopcyjna w której sprawdzamy jak pies czuje się w nowych warunkach.
3.Umowa adopcyjna:

Każda osoba adoptująca psa podpisuje umowę adopcyjną, w razie łamania praw zwierzęcia, złego traktowania, na jej podstawie serwis ma prawo pociągnąć osobę do odpowiedzialności prawnej.

$.Kastracja/sterylizacja:

Wszystkie zwierzęta adoptowane powinny być poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji przed opuszczeniem schroniska/domu tymczasowego. Ma to zapobiec adopcjom psów dla celów zarobkowych oraz walczyć z bezdomnością psów.