Odpowiednie zabawki dla Husky

zabawa-huskyKażdy właściciel psa rasy Husky doskonale wie, że psiaki te uwielbiają zabawę, ruch i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Kiedy jednak wchodzi się do sklepu zoologicznego, mnogość zabawek i akcesoriów dla psów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Odpowiedzialny i świadomy właściciel Huskyego chce naturalnie kupić coś najlepszego, zabawkę, która pozwoli psu na rozwój, edukację i zabawę w jednym. Nikt nie chce także odwiedzać weterynarza, ponieważ pies odgryzł i połknął jakąś plastikową lub gumową część zabawki.
Zatem jaką zabawkę wybrać, by pies mógł się nią cieszyć jak najdłużej, a właściciel miał spokojną głowę? Oto kilka podpowiedzi.
Po pierwsze zabawka musi być bezpieczna. Przede wszystkim musi mieć odpowiednią wielkość. Jeśli będzie zbyt mała, może wystąpić duże ryzyko połknięcia jej przez pupila. Zbyt duża może powodować trudności w „obsłudze”. Pies może mieć kłopot w chwyceniu zabawajej do pyska czy przesuwaniu po podłodze. Właściciel także może mieć problem na przykład w jej rzucaniu bez obawy uszkodzenia paneli podłogowych, kafli czy psa, który może nią po prostu oberwać. Do dbania o bezpieczeństwo zakupionego przedmiotu ważne jest także to, czy dana zabawka ma sznurki. Mogą one być cudowną zabawką dla psiaka, jednak ich połknięcie może powodować nieprzyjemne reperkusje zarówno dla psa jak i jego właściciela. Należy także unikać wszelkich małych, plastikowych elementów typu oczy czy uszy, a generalną zasadą jest to, że gdy zabawka zaczyna się rozpadać, należy ją wyrzucić i kupić nową.
Pies typu husky uwielbia, kiedy jego pan lub pani rzucają mu coś, co może gonić, złapać i jak umie, to przynieść. Zatem jeśli pies jest nauczony aportowania doskonałą zabawką będzie na przykład piłka tenisowa. Jest to klasyczny przykład zabawki dla psa. Jej gruba struktura i odpowiednia wielkość pozwalają na wygodne jej uchwycenie zarówno przez człowieka jak i zwierzę, a także rzucenie jej na całkiem sporą odległość. Innym wariantem huskytego rozwiązania jest piłka z gumowymi wypustkami. Jej powierzchnia nie pozwala na regularne odbijanie się od powierzchni, co czyni ją niezwykle ciekawym przedmiotem do upolowania przez zwierzę. Innym wariantem rzucanej piłki jest umieszczenie w jej wnętrzu jakiegoś smakołyka tak, by pies mógł go wyjąć. Jest to zabawa zmuszająca psa do myślenia i kombinowania, dlatego może trwać dłużej, co da trochę czasu właścicielowi i nie omieszka być zabawnym zjawiskiem do obserwowania.
Jest jeszcze jedna kategoria zabawek dla psów. Grupa tych zabawek jest dość nielubiana przez ludzi, ponieważ ich cechą charakterystyczną jest… piszczenie. Husky za to uwielbiają tego typu rozrywkę. Piszczenie sprawia im dużo frajdy, o ile oczywiście dźwięk nie jest niezdrowy dla słuchu psiaka. Wielu właścicieli zaraz po zakupie piszczącej zabawki usuwa głośny mechanizm, jednak część psów robi to równie dokładnie.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>