Husky w hotelu

husky-hotel-parkaKażdy posiadacz psa, zwłaszcza dużego typu Husky, chciał kiedyś pojechać na zasłużone zagraniczne wakacje, wyjechać do rodziny czy po prostu udać się na urlop. Problem oczywiście pojawia się natychmiast, co zrobić z ukochanym pupilem. O ile małe pieski typu Yorkshire Terrier właściciele pensjonatów czy hoteli jeszcze jakoś tolerują, to już z dużymi psami, takimi jak Husky, jest już problem. Czy to oznacza, że właściciele tychże pięknych, okazałych psiaków nie mogą jechać na urlop? Absolutnie nie! Rozwiązaniem tego problemu może się okazać hotel… dla psów.
Hotel dla psów, a szerzej dla zwierząt, to wyjątkowe miejsce, w którym koty, psy i inne czworonogi mogą spokojnie poczekać na swoich właścicieli, którzy odbywają podróż lub z innych powodów czasowo nie mogą zaopiekować się swoim pupilem. W hotelu zapewnione jest wyżywienie oraz nocleg psiaka. Zwierzęta wyprowadzane są także na regularne spacery. Opłaty za dobę pobytu są zróżnicowane pod względem standardu opieki oraz jej zakresu. Oczywiście nawet najlepszy hotel nie zastąpi psu domu, właściciela oraz swojego ukochanego miejsca legowego.
husky-hotel-spacerCoraz częściej hotele dla czworonogów proponują coraz lepsze warunki. Coraz więcej właścicieli takich miejsc udostępnia swoim klientom nowe, atestowane kojce, które spełniają normy unijne. Pojawiają się także nowiutkie budy, które w ciepłe dni dadzą wytchnienie od upału, a w zimne, uchronią od chłodu. Dla piesków przygotowuje się także małe wybiegi, znajdujące się tuż przy budzie. Do dyspozycji czworonogich pensjonariuszy jest także miejsce do spacerów oraz do swobodnego biegania. Oczywiście wszystkie wybiegi muszą być zabezpieczone przed ewentualną ucieczką zwierzaków. Hotelik powinien także znajdować się za miastem, by było cicho i spokojnie, a także bezpiecznie dla właścicieli i klientów. Oprócz tego warto znaleźć hotelik, w którym są co najmniej dwa duże wybiegi, a pieski wypuszczane są rotacyjnie. Pozwoli to na uniknięcie kontaktu tych czworonogów, które za sobą mogą nie przepadać. husky-hotel-ogrodzenieWarto się także dopytać o weterynarza w razie jakiegoś wypadku.
Niektóre hotele dla psów pozwalają swoim małym klientom zamieszkiwać w domu, gdy piesek jest do tego przyzwyczajony i prowadzi kanapowe życie. W niektórych pieski i kotki mogą liczyć na pieszczoty – wliczone w cenę. Jednak aby piesek czuł się dobrze, zaleca się zabranie ukochanych zabawek, przysmaków i legowiska. To pomoże znieść rozłąkę i nowe miejsce. Przydatna jest także domowa woda, którą piesek zna.
Trzeba jednak pamiętać, że hotel dla zwierząt to nie schronisko czy przechowalnia. Przebywanie tam zwierzaka zbyt długo nie jest wskazane. Na szczęście coraz więcej hoteli czy pensjonatów zgadza się na pobyt czworonogów ze swoimi właścicielami. Husky to duże i wymagające psy, zatem urlop z nimi nie będzie ani nudny, ani monotonny.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>