Jak być dobrym właścicielem Huskiego?

HuskiesHusky to jest specyficzna rasa psów. Nie każda osoba nadaje się do bycia właścicielem huskiego. Husky to pies bardzo aktywny potrzebujący dużej swobody i wielkie dawki ruchu. Przed adoptowaniem ślicznych szczeniaczków należy się odpowiednio przygotować.

Jak już pisaliśmy husky to bardzo aktywne psiaki, potrzebujące dużo ruchu, by wyładować swoją niebywała energię. Kolejna sprawa to tak, że ta rasa psów potrzebuje stada. Niestety część psiaków fatalnie znosi rozstanie z rodziną oraz samotność – nie jest to reguła, ale jednak trzeba się na to przygotować. Ostatnia ważna informacja, to taka, że huskiego nie wytresujemy, nie jest to pies, który będzie przynosił rzucony patyk, nie będzie wykonywał sztuczek, nie zawsze też przyjdzie na zawołanie. Mając powyższe na uwadze należy odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań zanim adoptujemy huskiego. Po pierwsze czy mamy wystarczająco dużo czasu, który możemy poświęcić na częste spacery, pielęgnację i wychowywanie psiaka? Czasu, który poświęcimy głównie właśnie jemu. HuskiesHusky potrzebują dość dużej uwagi. Po drugie czy posiadamy dom z duży ogrodem, w którym piesek będzie mógł spędzać czas w momencie kiedy my będziemy zajmowali się innymi obowiązkami domowymi? Ta rasa psów nie nadaje się do trzymania w bloku, a ogród to minimum które należy mu dostarczyć. Po trzecie czy potrzebujemy psa obronnego czy stróżującego? Jeżeli odpowiedź jest chociaż na jedno tak, to nie wybierajmy huskiego – to nie jest ten typ psa i nie nadaje się do pilnowania posesji czy odganiania nieproszonych gości. Po czwarte czy jesteśmy alergikami? Niestety ale husky mają dość długa sierść, która często wypada. Jeżeli sierść nas uczula lub nie lubimy kilka razy dziennie zbierać kłaków z dywanów i podłogi to należy porządnie przemyśleć adopcję nad tymi pieskami. Po piątek czy w niedalekiej odległości od naszej posesji nie znajdują się kurniki z zawartością? Husky niestety lubi od czasu do czasu upolować małe co nieco, a jeżeli chcemy utrzymać przyjazne stosunki z naszymi sąsiadami to lepiej nie trzymajmy huskiego jako psa w domu.

HuskyNa koniec już nie pytanie ale rada. Jeżeli chcesz huskiego jako pupila to niestety musisz się pogodzić z faktem, że na spacerze piesek będzie trzymany na smyczy, a ogród w domu będzie odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnymi ucieczkami. W przypadku chęci puszczenia psiaka wolno należy bardzo dobrze go pilnować, jak pisaliśmy husky nie należą do rasy psów, które lubią się słuchać swoich właścicieli jak już poczują zew wolności. Na koniec również należy przemyśleć czy nas na huskiego stać. W grę wchodzą prócz standardowego wyposażenia w podstawowe narzędzie do trzymania psa w domu należy dodatkowo wziąć pod uwagę zdrowe wyżywienie psiaka, które tanie nie jest, wizyty u weterynarza oraz prawidłowe wychowanie i socjalizowanie psa. Jak widać husky to duży obowiązek, na który nie każdy może sobie pozwolić, dlatego zanim adoptujesz czy kupisz huskiego, trzy razy się zastanów by nie mieć później do nikogo pretensji.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>