Jak rozpoznać profesjonalnego hodowcę?

hodowlaCzarny rynek swoim zasięgiem już dawno objął także handel zwierzętami. Jest to proceder na tyle szeroki, że dotyczy niemal wszystkich udomowionych gatunków i ras. Liczne wydarzenia branżowe – targi, giełdy czy wystawy psów, sprzyjają rozwojowi nielegalnej sprzedaży zwierząt.
Jeżeli jesteśmy zainteresowani kupnem psa, powinniśmy wziąć sobie do serca jedną jedyną radę – zwierzęta kupuj zawsze od sprawdzonego i certyfikowanego hodowcy! Pytanie rodzi się samo – jak poznać, czy dana osoba jest rzeczywiście prawdziwym hodowcą, a nie naciągaczem, przetrzymującym zwierzęta w fatalnych warunkach? Odpowiedzi na to pytanie jest przynajmniej kilka, dlatego też w tym miejscu postanowimy przybliżyć Wam niektóre możliwości.
Przede wszystkim, nigdy nie kupujemy psa w wyżej wymienionych miejscach. Zawsze umawiamy się na spotkanie w miejscu hodowli. Prawdziwy hodowca nie będzie miał problemu z oprowadzeniem nas po terenie, na którym trzyma zwierzęta. Dzięki temu będziemy mieć dokładny wgląd w warunki w jakich zwierzę się wychowało. Jeżeli natomiast hodowca odmówi nam takiej możliwości, wówczas zazwyczaj mamy do czynienia z oszustem. Profesjonaliści nie mają bowiem absolutnie nic do ukrycia.
Drugą sprawą jest gotowość do natychmiastowej sprzedaży psa. Profesjonalni hodowcy niemal zawsze dokonują wywiadu wstępnego – pytają nas między innymi o miasto, w którym mieszkamy oraz o charakter zakwaterowania, mogą pojawić się także pytania o wykonywany zawód i o ilość czasu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć dla psa. Jeżeli nie spełnimy wymogów hodowcy, możemy być pewni, że po prostu odmówi nam sprzedaży psa.
Cechą znamienną dla prawdziwych hodowców jest również to, że nie zrywają oni z nami kontaktu natychmiast po przeprowadzeniu transakcji. Możemy być pewni, że w miarę możliwości, będą oni w stanie udzielać nam wielu rad i wskazówek jeszcze na długo po zakupie zwierzaka. Częstym zachowaniem hodowców jest również wyposażenie nas w przynajmniej kilkudniową wyprawkę, żeby pies łatwiej zaaklimatyzował się w nowym miejscu zamieszkania.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>