Jak przygotować się na przyjęcie szczeniaka w domu?

mały-huskyWiele osób pragnie być właścicielami ślicznego szczeniaczka, który będzie rozweselał smutne, szare życie, wprowadzają do domu nieco życia, szaleństwa i pogody. Wszystko fajnie, ale jak się przygotować na przyjęcie nowego członka rodziny? Bo przygotować się należy. Trudne to nie jest, jednak poniżej przedstawiamy podstawowe rzeczy, które należy nabyć przed przyjęciem pieska.

szczeniaczki-huskyZacznijmy od miejsca do spania. Oczywiście piesek może spać z nami w łóżku jeżeli mu nie zabronimy. Należy jednak pamiętać, iż własne legowisko psa będzie dla niego oazą spokoju do której zawsze może się udać. Powinien mieć swoje miejsce w domu, które będzie tylko jego i nikogo więcej. Dobrym sposobem na przyzwyczajenie psiaka do danego legowiska jest wycięcie kawałka materiału (koca, poduszki) z legowiska matki szczeniaczka. Jej zapach pozwoli mu spokojnie zasnąć i będzie się czuł bezpieczniejszy. Jakie posłanie wybrać dla psiaka? Nie ma to większego znaczenia. Może to być poduszka, koc, materac, specjalny kojec. Na rynku znajdziemy ich wiele, w przeróżnych cenach zaczynających się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Decyzja należy do nas. Akcesoria spacerowe będą kolejną rzeczą, która będzie niezbędna do przyjęcia szczeniaczka. Na akcesoria te składać się będą: obroża (ewentualnie szelki) i smycz. Jeżeli chodzi o samą smycz to tradycyjna 1,5-2 metrowa będzie wystarczająca. Pozwoli ona na swobodne spacery z psem. Do obroży dobrze by było przypiąć identyfikator z numerem kontaktowym w razie gdyby nasz piesek się zagubił. Może to być blaszka z grawerunkiem lub mała kapsułka z karteczką w środku. Sprawą niezbędną będą worki na odchody. Jest to niestety jeszcze rzadki widok by właściciel sprzątał po swoim psie, jednak naprawianie świata najlepiej zacząć od siebie.

szczeniak-huskyPotrzebne będą również odpowiednie zabawki. Gumowe gryzaki ochronią nasze buty i meble przed obgryzaniem ich przez pieska. Trzeba jednak zwrócić uwagę by nie były one z tworzyw sztucznych. Dobrą opcją będzie również tak zwany szarpak, który da wiele zabawy nam i szczeniakowi. Dobrze jest również zaopatrzyć się w odpowiednie środki i preparaty potrzebne w codziennej pielęgnacji pieska. Szampon to podstawa. Wybierajmy taki, które jest bezpieczny dla zwierzaków i nie podrażni skóry malucha. Następnie dobrze by było posiadać środki przeciwko kleszczom oraz pchłom. Profilaktyka jest tutaj najważniejsza. Dobrze by było by po każdy spacerze sprawdzić czy nasz mały czworonóg nie przyniósł jakiegoś pasażera na gapę. Na koniec należy przynieść ze sobą wielką odpowiedzialność. Piesek to nie zabawka tylko żywe stworzenie, które ma uczucia, który przyzwyczaja się do osób i miejsca. Jeżeli mamy zamiar pozbyć się psa kiedy przestanie być już słodkim szczeniaczkiem to lepiej w ogóle nie robić sobie problemu. Zawsze należy działać z głową.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>