Idealny właściciel psa Siberian Husky – porady dla początkujących

wlasciciel-huskyJeżeli trafiłeś na tę stronę to z pewnością jesteś zainteresowany sprawieniem sobie dumnego reprezentanta rasy Siberian Husky. Co Cię skłoniło do wybrania akurat tej rasy? Oczywiście – nieodparty urok i ponadprzeciętne piękno tych piesków. Chcielibyśmy jednak w tym miejscu poinformować Cię o kilku rzeczach, które powinieneś sobie uświadomić zanim (!) zdecydujesz się na zakup psa tej rasy.
Po pierwsze, jak powszechnie wiadomo, Husky cechuje się przede wszystkim nieustanną potrzebą wzmożonej aktywności fizycznej. Spacerować trzeba z nim często i długo. Pies nie będzie zadowolony z 10-minutowej przechadzki po osiedlu. Jeżeli więc nie jesteś w stanie poświęcić mu odpowiednio dużo czasu, pies z pewnością będzie się męczył i z czasem stanie się osowiały.
Po drugie, Husky uwielbiają towarzystwo człowieka. Dłuższa nieobecność właścicieli z pewnością go zdenerwuje, dlatego też nie powinniśmy zostawiać go samego na dłużej niż 5-6 godzin, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku, ponieważ kończy się to zazwyczaj psim koncertem dla sąsiadów.
Kolejna sprawa – jak powiedzieliśmy już w innym artykule, Husky uwielbia niskie temperatury. Dlatego też w okresie letnim będzie gubił bardzo duże ilości sierści, które znajdować będziemy dosłownie w każdym zakątku naszego mieszkania. Jeżeli więc nie jesteśmy przesadnymi estetami, to nie zrobi to na nas wrażenia, jednak jeżeli mamy alergię na sierść, powinniśmy od razu odpuścić sobie kupno Siberian Husky.
Ostatnią rzeczą jest charakter psa. Husky są w tym aspekcie nieco podobne do kotów – nie zawsze przychodzą gdy się je woła, nie zawsze też chcą się bawić, nie nadają się do pilnowania mienia, ponieważ nie tolerują zamkniętych przestrzeni.
To oczywiście tylko niektóre z problemów, z którymi właściciele psów Siberian Husky stykają się na co dzień. Jeżeli nadal jesteś zainteresowany kupnem, bądź adopcją psa, z pewnością powinieneś najpierw gruntownie zapoznać się z fachową literaturą, która pozwoli Ci lepiej zrozumieć potrzeby Twojego przyszłego pupila.

One comment

  1. Aldona

    A naszym domu wszyscy od dawna chcą husky warunki by miał dobre mamy swój dom na wsi na uboczu z dala od centrum dookoła jest dużo łąk są lasy byłoby gdzie z nim długo chodzić a i miałby gdzie sobie pobiegać.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>