Zadbajmy o bezpieczeństwo naszego huskiego

HuskiesCzy właściciele huskich, ale również inny czworonogów pamiętają o bezpieczeństwie swoich podopiecznych? Może większość osób uważa, ze zwierze ma instynkt, który w połączeniu ze zwinnością uchroni psiaki przez wypadkiem. Jednak statystki pokazują, iż zwierzęta coraz częściej są ofiarami właśnie takich wypadków. Poniżej kilka wskazówek jak zadbać o bezpieczeństwo  psiaka w tym względzie.

husskyW pierwszej kolejności jeżeli mówimy o bezpieczeństwie psiaka należy sobie uświadomić to, iż husky czy nawet większy pies jest mniejszy (niższy) od dziecka, a to właśnie dziecka może spodziewać się kierowca. Wzrok kierowcy odruchowo szuka obiektów znajdujących się powyżej 1,2 m , dlatego też kierowca psa zauważy dużo później prowadząc auto. W związku z tym należy zadbać o bezpieczeństwo naszego czworonoga. Ku temu służą gadżety odblaskowe dla psów. Będą to przede wszystkich odblaskowe obroże, chusty, ale również obroże LED. Istnieją również ubranka elementami odblaskowymi , te jednak mają swoje przeznaczenie w sezonie zimowym. Należy pamiętać, by odblask był założony na elemencie, który pies ma zawsze przy sobie, by w chwilach roztargnienia o nich nie zapomnieć. Ubranka czy dodatkowe szelki są oczywiście dobrym pomysłem, ale jednak nie mogą być uważane za podstawy bezpieczeństwa. Ostatnio dość dużą popularnością cieszą się odblaski w formie zawieszek a obroże, które mają mniejszą powierzchnię od samej obroży, ale są bardzo dobrze widoczne. Zawieszki takie często mają zapisane imię psa oraz telefon do właściciela.

huskieWychodząc z psem na długi spacer lub np. biegać właściciele często tracą zwierzę z oczu co może doprowadzić do nieszczęścia. Umaszczenie psa to naturalny kamuflaż. Pies może zniknąć w wysokiej trawie, krzakach lub parku. Dzięki odpowiednim odblaskom psa będzie łatwiej zlokalizować nawet w popołudniowym świetle. Koszty takich gadżetów nie są wielkie. Kamizelki odblaskowe kosztują od 40 do 100 zł (w zależności od wielkości psa). Szelki odblaskowe to już nieco większy wydatek kształtujący się w przedziale 90-130 zł. Obroże kosztują do 30 zł, a smycze do 70 zł. Najtańsze będą oczywiście zawieszki, które kosztują kilka złotych, maksymalnie do 10 zł. Pamiętajmy, o bezpieczeństwo naszego czworonoga trzeba zadbać podobnie jak o bezpieczeństwo dziecka. Niewielkim wydatkiem zwiększamy w dużej skali szanse na to, iż pies zostanie w odpowiednim momencie zauważony i nie dojdzie do niebezpiecznej sytuacji.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>