Dogtrekking z huskim

pies_huskyAktywne spędzanie czasu z naszym huskim jest bardzo ważne dla jego kondycji nie tylko fizycznej, ale i psychicznej. Przy okazji jego właściciel również dba o swoje ciało i zdrowie oraz może pozbyć się całodziennego stresu poprzez aktywność.

husky

 

 

Prawda jest taka, że krótkie spacery z huskim wokół domu czy bloku nie są najlepszym rozwiązaniem i szybko znudzą naszego czworonogiego przyjaciela. Warto pomyśleć o nieco innej formie aktywności, która przyniesie satysfakcję zarówno właścicielowi huskiego jak i samemu psiakowi. Jednym z rozwiązań jest dogtrekking. Na czym polega? Jest to bardzo ciekawa dyscyplina polegająca na dynamicznym marszu z naszym pupilem u boku. Rodzaj terenu w tym przypadku schodzi na drugi plan, chociaż najlepszym będzie las lub polna droga. Taki wspólny spacer jest wymagający fizycznie, a niejednokrotnie pozawala na przebycie wielu kilometrów. Taka forma aktywności jest polecana osobom o dobrej kondycji, którym znudził się już rower czy bieganie. Oczywiście osoby o nieco słabszych warunkach kondycyjnych również mogą uprawiać ten rodzaj aktywności, nawet jest to wskazane. Husky podczas intensywnego marszu zmęczy się wystarczająco by później nie psocić w domu, a właściciel dobrze się dotleni.

małe_huskyCo będzie potrzebne do tego rodzaju aktywności? Najważniejsza jest specjalna linka z amortyzatorem, którą kupimy w dobrym sklepie zoologicznym lub dzięki Internetowi. Amortyzator taki jest niezbędny ponieważ chroni właściciela przed ewentualną kontuzją w przypadku gdy pies nagle postanowi szarpnąć linką bo zobaczy zająca. Zastąpienie omawianego sprzętu zwykła linką czy smyczą nie jest wskazane i może doprowadzić do niechcianego wypadku. Linkę przyczepiamy do pasa biodrowego z jednej strony oraz do specjalnej uprzęży z drugiej strony. Uprząż ta musi być idealnie dopasowana do ciała czworonoga. Jeżeli nie mamy kondycji, a nasz huski spaceruje idealnie przy nodze wystarczające mogą się okazać zwykłe szelki. Pamiętać należy o tym by nie stosować obroży typu kolczatka. Dla właściciela psiaka przydadzą się dobre buty, najlepiej trekkingowe. Początki mogą okazać się trudne, w szczególności gdy okaże się iż pies i jego pan nie są sportowcami dlatego należy zaczynać spokojnie nie forsować siebie i naszego przyjaciela. Krótkie dystanse będą najlepszym wyjściem, a z czasem można je wydłużać. Ostatnia sprawa to odpowiednia dieta dla naszego huskiego. Gdy pies uprawia sport musi się prawidłowo odżywiać, dlatego niezbędna będzie karma wysokoenergetyczna. Psiak nie powinien, podobnie jak człowiek, jeść bezpośrednio przed treningiem. Po aktynowości należy uzupełnić płyny – nasz huski na pewno będzie spragniony po długim i intensywnym treningu.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>