Wspieraj, adoptuj, nie kupuj!

bezrobotni-funtyJak co roku kwiecień jest miesiącem, w którym najwięcej Polaków rozlicza się ze skarbem państwa z dochodów uzyskanych w poprzednim roku rozliczeniowym. To doskonała okazja do wsparcia finansowego organizacji pożytku publicznego, które zajmują się adopcją i/lub opieką nad zwierzętami. A wsparcie takie, choćby w kwocie poniżej dziesięciu złotych, jest na wagę złota.
Akcja związana z przekazywaniem jednego procenta jest coraz głośniejsza i popularniejsza w Polsce. I to bardzo cieszy, bowiem jest to doskonały sposób dofinansowania wybranych organizacji, które na co dzień nie otrzymują takiego wsparcia od osób niezaangażowanych. To także świetna możliwość dla obywateli na uczestniczenie w pomaganiu zwierzętom, choćby poprzez bierne przekazywanie kwot pieniężnych.husky Warto wesprzeć organizację pożytku publicznego zajmującą się adopcją psów i kotów, oraz propagującą adopcję zamiast kupowania. Kampanie informacyjne propagujące adopcję, nie są wcale tanie, dlatego każdy grosz się liczy.
W schroniskach, w domach tymczasowych wciąż sporo husky czeka na nowy, stały dom. Psy te wymagają aktywności, długich i dość aktywnych spacerów, przestrzeni do życia. Adoptowanie Husky wcale nie jest takie proste i oczywiste ze względu na gabaryty zwierzęcia. To także silny zew wolności sprawia, że psy tej rasy mają określone wymagania względem swoich właścicieli.
Adopcja psów rasy husky proceduralnie nie różni się od adopcji innych psów czy kotów. Wszystkiego można dowiedzieć się w punkcie adopcyjnym lub w schronisku dla zwierząt. Wiele informacji na temat adopcji husky można znaleźć także w internecie na stronach poświęconych tej procedurze. Dlaczego warto adoptować?
Powodów jest bardzo dużo, choćby to, że mamy pewność, że sponsorujemy nielegalnych hodowli husky, gdzie psy te są trzymane w tragicznych warunkach, urągających jakimkolwiek zasadom hodowli zwierząt. husky-adoptujDo tego adoptowane zwierzę często jest bardzo wdzięczne za okazaną mu miłość i przywiązuje się do nowego właściciela o wiele bardziej niż do pierwszego. Do tego pomogą się mu w pokonaniu traumy z tytułu zmiany domu – porzucenia, wyrzucenia, oddania.
Urzędy skarbowe oraz punkty przyjmujące PITy dysponują listą organizacji pożytku publicznego, na które można przekazywać jeden procent. Z tej listy wybrać należy te organizacje, które zajmują się adopcją psów i kotów, a następnie wybrać tą jedną, na którą zostaną przekazane nasze pieniądze. Taka darowizna nie jest opodatkowana, więc jest czystym zyskiem dla tych organizacji. Jak wskazują pracownicy tychże instytucji, wsparcie jakie otrzymują raz do roku z naszych podatków w postacie jednego procenta, jest silnym zastrzykiem finansowym, który pozwala na duży zakup np. karmy, usług weterynaryjnych czy też modernizację np. kojców czy bud dla zwierząt.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>