Jak sprawić by husky nas pokochał?

mlode-huskyŻona karmi psa, wychodzi z nim na spacery, dba o niego. Jest dla niego kochana i najlepsza na świecie, a pies i tak wybiera męża. Dlaczego tak się dzieje i ja zaskarbić sobie miłość huskiego?

huskyKogo wybierze husky za swojego pana w bardzo dużym stopniu zależy od naszego zachowania i postępowania. By być na pierwszym miejscu jako przyjaciel naszego czworonoga trzeba troszeczkę powalczyć. Jak więc przypodobać się naszemu pupilowi? Ważne jest to by robić to już od samego początku, a mówiąc to mamy na myśli okres od pierwszych dni życia szczeniaczka. Malutki husky obdarzy nas zaufaniem wtedy gdy będzie czuł się bezpiecznie. Czy metoda przez żołądek do serca spełni swój rolę? Niestety niekoniecznie. Zwykle psa karmi pani domu, ale jedzenie nie da takiej więzi jak się nam wydaje. Przekazany od czasu do czasu smakołyk już może. Pies zauważy takie gesty i będzie to dla niego sygnał, iż nam zależy. Czułości też nie zawsze spełnią swoją funkcję. Tulenie, całowanie jest dla ludzie, a nie dla zwierząt. Husky lepiej zareaguje jeżeli go delikatnie pogłaszczemy, bez klepania po zadzie czy głowie (wbrew pozorom psy raczej tego nie lubią). Zachowanie spokoju w obecności psa również daje bardzo dużo. Pamiętajmy, iż husky są również pamiętliwe, jeżeli w jakiś sposób się zdenerwujemy na szczeniaka to w dorosłym życiu może on o tym pamiętać i przechodzić nawet stany lękowe związane z tym wydarzeniem. Trzeba na takie rzeczy zwracać uwagę.

My Baby - Kira03/09/2010Jednym ze sposobów jest oczywiście szkolenie psa przez jedną osobę, które to właśnie on w przyszłości będzie ufał. Można również zastosować pewien trik, a więc wymyślić jakieś słowo w nieistniejącym języki, może to być zwrot lub nawet dziwię, który będziemy znać tylko my i pies. Może to sprawić, iż pies nie będzie reagował na inne zawołania. Pamiętajmy, że nie tylko nasze zachowania wpływają na wybory huskiego. Na to składają się wszystkie doświadczenia, ale również predyspozycje, charakter zwierzaka i pana. Wiele czynników może mieć oddźwięk w relacji pan – pies. W większości husky pozostaje wierny jednej osobie, jednak mogą zdarzyć się sytuację, że pies zmieni zdanie. Zwykle ma to miejsce przy jakiś drastycznych zachowaniach z naszej strony wobec czworonoga. Pies wyczuwa nasze zdenerwowanie czy niepokój dlatego trzeba panować nad swoimi emocjami by nie utracić zaufania huskiego. Jakie jednak powinniśmy począć kroki by zwiększyć nasze szanse na bycie najlepszym przyjacielem psa? Należy osobiście odebrać go ze schroniska gdy jest szczeniakiem, należy uczyć go od małego prostych komend, starać się mieć pod ręką smakołyki, głaskać i czochrać zamiast całować i przytulać, mówić do psa jednak dając proste komendy czy instrukcje, być opanowanym oraz konsekwentnym w swoim działaniu.

2 comments

  1. Mój pies kora

    Mam suczke mieszaną z huskim i kundlem i chciałabym sie dowiedzieć ile powinna ważyć i ile razy po ile gr mam jej dawać karmę

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>