Ile kosztuje szczeniak Siberian Husky?

moneyWiele osób, które do tej pory nie miały styczności z rasowymi psami, z pewnością zadaje sobie pytanie: ile właściwie trzeba zapłacić za szczeniaka danej rasy aby mieć pewność, że jest zdrowy? Zasadniczym czynnikiem, który skutecznie dezorientuje potencjalnych nabywców jest bowiem bardzo duży rozrzut cenowy. Czym więc należy się kierować?
Cena psa rasy Siberian Husky na polskim rynku waha się od kilkuset do nawet 2500zł. Co ciekawe – ceny psów mogą znacznie różnić się nawet w obrębie tego samego miotu. Wynika to przede wszystkim z faktu, że poszczególne szczenięta, pochodzące od tych samym rodziców, mogą się znacznie od siebie różnić. Mówi się o tzw. „jakości szczeniąt”, zróżnicowanych pod względem umaszczenia, budowy i zachowania. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tej kwestii, powinniśmy poradzić się specjalistów. Z pewnością nie możemy ślepo wierzyć zasadzie – im więcej zapłacimy za psa, tym większa pewność, że wszystko będzie w porządku.
Ostateczna cena danego pieska ustalana jest przez hodowcę, który jednak nie sprzeda nam go wcześniej, niż po siedmiu tygodniach od narodzin. Przez ten czas ustala się jego wartość na podstawie indywidualnych predyspozycji. Wtedy też zapadają decyzję o tym, czy dany Husky ma szanse na karierę wystawową, czy raczej będzie to zwierzak domowy.
Istotnym czynnikiem, który również nie pozostaje bez wpływu na cenę psa, jest lokalizacja, a ściślej rzecz ujmując – nasycenie rynku w danym regionie naszego kraju. Możemy być pewni, że jeżeli będziemy chcieli dokonać zakupu w jedynej hodowli w województwie, cena psa może okazać się znacznie zawyżona.
W wielu przypadkach zdecydowanie bardziej opłacalna będzie więc wycieczka w rejon, gdzie hodowli jest więcej, ponieważ naturalne wymogi konkurencyjności sprawiają, że właściciele hodowli dużo chętniej obniżają ceny sprzedawanych psów.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>